خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

عضو شورای شهر اراک تهدید به کناره‌گیری کرد

  واکنش اعضای شورا به آلودگی هوای شهر اراک:
  صادرات گاز اهمیت بیشتری دارد یا تامین سوخت نیروگاه‌های کشور؟
  نمایندگان اراک عملکرد خوبی در این زمینه نداشته‌اند

  اعضای شورای اسلامی شهر اراک نسبت به افزایش آلودگی هوای اراک واکنش نشان داده و خواهان جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده شدند

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اراک در این ارتباط گفت: متاسفانه هوای شهر اراک در وضعیت هشدار قرار گرفته است که از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 20 روز، این شرایط در شهر اراک حاکم بوده است.

   فریبا آباقری افزود: این امر به دلیل استفاده نیروگاه شازند از سوخت مازوت است که متاسفانه بعد از گذشت 5 سال از تصویب طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی در جهت تامین سوخت نیروگاه صورت نگرفته است  و فاز دوم نیروگاه نیز در حال آماده سازی است.

   وی با انتقاد از مسوولین محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: مسوولین محیط زیست دراین زمینه اقدامات خوبی انجام نداده‌ و حساسیت‌های لازم را بوجود نیاورده‌اند.

   وی ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد فعال در زمینه مسایل زیست محیطی هم که طرح شکایت کرده بودند ولی سازمان حفاظت محیط زیست رضایت داد تا شکایت آنها نیز به جایی نرسد.

   آباقری‌ گفت: از دولت سوال می‌کنیم که صادرات گاز اهمیت بیشتری دارد یا تامین سوخت نیروگاه‌های کشور؟

   رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اراک بیان کرد: اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم باید دراین زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

   رییس شورای شهر اراک نیز دراین ارتباط به خبرنگار ایسنا گفت: آلودگی هوای اراک 4 برابر بالاتر از میزان استاندارد است و جامعه پزشکی نیز دراین ارتباط هشدار داده‌اند.

   محمدحسن احمدی‌ با بیان این مطلب افزود: وضعیت هوای شهر اراک اسفبار و اسفناک است که باید دراین خصوص اقدامات لازم انجام شود.

   وی با اشاره به طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک بیان کد: طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک هم به صورت مطلوب به مرحله اجرا در نیامده است. 

  منوچهر کاظمی دیگر عضو شورای شهر اراک نیز دراین ارتباط به خبرنگار ایسنا گفت: از نمایندگان شهر اراک در مجلس شورای اسلامی سوال می‌کنیم که در زمینه کاهش آلودگی هوای اراک تاکنون چه کرده‌اند؟

   وی اظهار کرد: اعتبارات این طرح در حدود 500 میلیارد تومان بوده است در حالی که تاکنون تنها در حدود 20 الی 30 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

   کاظمی مدعی شد: متاسفانه اقدامات خوبی از سوی نمایندگان دراین زمینه انجام نشده است.

   وی تصریح کرد: آلودگی هوای اراک به راحتی قابل احساس است و مردم نیز دچار مرگ خاموش میشوند.

  عضو شورای شهر اراک تهدید به کناره‌گیری کرد
  آباقری در گفت‌و‌گو با ایسنا:
  شاهد مرگ خاموش شهروندان اراکی هستیم
   

  رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اراک گفت: در صورت ادامه استفاده نیروگاه شازند از سوخت مازوت و سکوت مسوولین امر، در اعتراض به این امر از مقام خود استعفا می‌دهم.

   فریبا آباقری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، با بیان این مطلب افزود: بیش از 10 روز است که نیروگاه شازند از سوخت مازوت استفاده می‌کند و چند روزی می‌شود که آلودگی هوای اراک بیش از حد مجاز است. 

  عضو شورای شهر اراک تصریح کرد: درصورتی که مسوولین وزارت نیرو نمی‌توانند مشکل سوخت نیروگاه شازند را حل کنند، بهتر است آن را تعطیل کنند.

   وی توضیح داد: مردم اراک نیروگاهی را نمی‌خواهند که جان بیش از 500 هزار نفر را در خطر قرار داده است و هیچ کس برای حل این موضوع راهکاری ندارد.

   آباقری بیان کرد: سوال من از نمایندگان مجلس این است که چه اقدام عملی برای ملزم کردن وزات نیرو در جهت تامین سوخت نیروگاه انجام داده‌اند.

   این عضو شورای شهر اراک گفت: قرار بود نیروگاه شازند حداقل در تابستان و بهار که مصرف گاز کاهش پیدا می‌کند، از این سوخت بهره ببرد اما، متاسفانه در حال حاضر دیده می‌شود که این موضوع به فراموشی سپرده شده است.

   این عضو شورای شهر اراک گفت: شهروندان اراکی با مرگ خاموش دست و پنجه نرم میکنند.

   وی با انتقاد از عدم انجام اقدامات زیست محیطی مناسب در رابطه با نیروگاه شازند به خبرنگار ایسنا گفت: متاسفانه اقدامات زیست محیطی در جهت مهار آلاینده‌های هوا که از نیروگاه صادر می‌شود به دست فراموشی سپرده شده و مسوولان نیز در ارتباط با این مسایل تنها سکوت کرده‌اند.

   عضو شورای شهر اراک در پایان تاکید کرد: رسما اعلام می‌کنم که اگر این روند ادامه پیدا کند و نیروگاه به مصرف سوخت مازوت ادامه دهد، به عنوان یکی از نمایندگان اراک در شورای اسلامی شهر اراک در اعتراض به کم‌کاری مسوولین استان و بی‌اعتنایی نمایندگان اراک در مجلس و سکوت مسوولین مربوطه از مقام خود استعفا می‌دهم.

   


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : اراک ,شورای ,هوای ,نیروگاه ,سوخت ,آلودگی ,آلودگی هوای ,هوای اراک ,نیروگاه شازند ,سوخت مازوت ,کاهش آلودگی ,دراین زمینه اقدامات ,استفاده نیروگاه شازند ,رییس کمیسیون خدمات ,دانشجویان ایران ایسنا ,
  عضو شورای شهر اراک تهدید به کناره‌گیری کرد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر